Lindyhop klubas – šokių pamokos arba išskirtinė vieta Jūsų šventėms

2018-03-26

Autorius: Organizuokim.lt 

 

          Ar esate kada matę linksmuolių poras su nedingstančiomis šypsenomis šokančius pagal tradicinio džiazo muziką? Ar kada pagalvojote kaip būtų nuostabu leisti savo laisvalaikį su pozityviais bendraminčiais mokinantis siautulingų džiazo šokių judesių? O gal ieškote išskirtinės vietos Jūsų šventei, kuri alsuotu Art deco stiliumi, geležinkelio romantika ir autentiškumu?

Bet kuriuo atveju, Jūs pradėjote skaityti tinkamą straipsnį, nes čia Jums pristatome „Lindyhop.lt" - seniausia tradicinio džiazo šokių ir kultūros klubą Vilniuje. Svingo eros entuziastus suburiantis ir autentiško džiazo šokių tradicijas puoselėjantis nuo 2003 metų.

 

Lindyhop.lt klubas 1

ŠOKIŲ PAMOKOS

          „Lindyhop.lt“ kolektyvas įsitikinęs, kad šokti gali visi, todėl visus kviečia kartu keliauti po siautulingą džiazo šokių, muzikos ir kultūros šalį. Jei Jūs niekada iki šiol nešokote - ne bėda, nedvejokite! Lindyhopas, Balboa, Autentinis solo džiazas ar Stepas - čia išsirinksite tai, kas labiausiai tinka ir patinka. „Lindyhop.lt“ klube šokių pamokos organizuojamos įvairaus amžiaus grupėms. Pamokų grafikas lankstus, tad šokius lengva suderinti su įprastu mokyklos, studijų ar darbo ritmu.

Lindyhopas. Trečiajame XX a. dešimtmetyje Niujorke užgimęs Lindyhopas yra labai linksmas ir energija trykštantis porose šokamas šokis. Šokėjų šypsena kone neatsiejama jo dalis. Ne veltui sakoma, kad šio šokio ritmu buvo nugalėta ir Didžioji depresija.

Solo džiazas. Solo džiazas arba autentiškas džiazas šokamas po vieną. Jis leidžia muzikos ritmams ir nuotaikai įkvėpti judesį ir atskleisti šokėjo charakterį. Šiame šokyje paliekama daug erdvės individualumui ir unikaliam kiekvieno šokėjo stiliui. Dažnai džiazo žingsnelius apibrėžia ne specifinis judesio atlikimas, o ritmas. Iki šių dienų išlikęs autentiško džiazo ištakų palikimas – betarpiškas ryšys su muzika. Tai yra bene svarbiausia šio šokio vertybė.

Balboa. Originalus Balboa (Balboa Shuffle arba Pure Balboa arba tik Balboa) šokių stilius išsiskiria tuo, kad visą laiką šokama uždaroje pozicijoje, mažais kojų judesiais, o partneriai juda kartu. Iš pradžių Balboa buvo lyg atsakas į perpildytas šokių aikšteles, kur šokis atviroje pozicijoje (tuo metu populiarūs Lindyhop’o judesiai) dažnai buvo neįmanomas, o kartais net ir draudžiamas.

Step’as. Step’as, dažnai lietuviškai vadinamas „tepu“ (ang. tap dance, step dance), tai su pakaustytais batais (kartais medinio arba odinio pado) išgaunamas perkusijos šokis. "Tepinama" po vieną, tačiau socializacijos šiam šokiui tikrai netrūksta. Šio šokio afro-amerikietiškos šaknys siekia dar XIX amžiaus pradžią, kai juodaodžiai vergai ritmingai šokdavo valtyse ir laivuose Misisipės upėje. Nors jis turi labai daug panašumų su airių klumpių šokiu, Step’as išsiskiria savo įmantriais ritmais. Laikui bėgant jis vystėsi ir tobulėjo kartu su džiazo muzika.

Saint Louis Shag. Saint Louis Shag („šegas“) yra vienas iš džiazo šokių šeimos narių. Tai senas, autentiškas ir santykinai mažai spėjęs paplisti šokio stilius. Neretai jis buvo atliekamas grojant greitai Rokenrolo, Boogie - Woogie ar Jump – Blues muzikai, o šokėjai savo aprangos stiliumi reprezentuodavo to meto populiariąją kultūrą.  

Triukai. Triukai – skirti tik scenai ir pasirodymams. Per socialius vakarėlius galioja griežtas garbės kodeksas triukų neatlikinėti, nebent įvyksta „jam circle“ ir esi pakankamai drąsus bei pasiruošęs eiti į rato vidurį. Lindyhop.lt klubo pamokose galėsi išmokti tokių triukų, kaip frog jump, charleston flip, around the back, pancake, waterfall. Visgi pirmosiose pamokose šių įspūdingų judesių nereikėtų tikėtis. Jiems reikia fizinio pasiruošimo, ištvermės, gebėjimo šokti pagal greitą muziką, mat triukai reikalauja žaibiško tempo.

 

Lindyhop.lt klubas 3RENGINIAI IR IŠSKIRTINĖ VIETA JŪSŲ ŠVENTĖMS

Lindyhop.lt klubas organizuoja įvairius renginius, kurių tematika glaudžiai siejasi su 20-30 metų svingo era: koncertai ir festivaliai, šventės ir seminarai, fotosesijos ir filmavimai. Renginių metu „Lindyhop.lt“ klubas Jums gali suteikti šias paslaugas:

  • patalpų nuoma ir apipavidalinimas;
  • garso ir apšvietimo aparatūros nuoma, garso ir apšvietimo technikų paslaugos;
  • muzikinių džiazo grupių ir dj paslaugos;
  • fotografavimo, filmavimo, montažo paslaugos;
  • retro automobilių nuoma;
  • makiažo ir stilisto paslaugos.

Art deco, geležinkelio romantika, autentiškumu alsuojančios Lindyhop.lt klubo patalpos gali būti Jūsų renginio vieta. Nuomojamas visas klubas arba atskiros salės. Pagrindinėje salėje yra scena, įrengtas salės apšvietimas reguliuojamas dimeriais. Taip pat nuomojama garso aparatūra (kolonėlės, monitoriai, garso pultas, mikrofonai su stovais). Klubo patalpos nuomojamos: fotosesijoms, filmavimams, konferencijoms, paskaitoms, seminarams, Jūsų, įmonės, organizacijos šventei.

 

Plačiau apie „Lindyhop.lt" klubą, kainas ir registracijai reikalingus kontaktus rasite paspaudę čia:  „Lindyhop.lt"