Sportinio ir ekstremalaus vairavimo mokykla. Čia vairavimas - aistra

2017-09-08

Autorius: Organizuokim.lt

 

Girdauskas Rally School 2          Svajojate patirti ralio automobilių lenktynių aistrą visus saugumo reikalavimus atitinkančioje trasoje, o gal norite pagerinti savo vairavimo įgūdžius, kad ekstremaliomis situacijomis automobilį suvaldytumėte tinkamai?

Jūsų svajonėms ir norams įgyvendinti rekomenduojame aukščiausio lygio sportinio ir ekstremalaus vairavimo mokyklą Lietuvoje - „Girdausko Rally School“. Kruopščiai paruoštos bei suplanuotos programos suteiks jums nepakartojamus išgyvenimus lenktynių trasoje, bei žymiai pagerins jūsų vairavimo įgūdžius.

Programų metu susipažinsite su lenktyninių automobilių savybėmis ir kaip jas išnaudoti. Kaip valdyti slystantį automobilį, kaip ir kada automobilio važiavimo trajektorijos koregavimui naudoti rankinį stabdį ar kairę koją.

Kiekvienas jūsų gali važiuoti greitai. Tačiau „Girdausko Rally School“ tikslas - jūsų greitą važiavimą padaryti saugiu!

„Girdauskas Rally School“ - įkurta 2003 metais, glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio šalių panašaus pobūdžio sportinio vairavimo mokyklomis. Mokykla pavadinta Kastyčio Girdausko, legendinio ralio meistro bei trenerio, daugkartinio SSRS ralio čempiono bei pasaulio ralio etapų prizininko, vardu.

 

Girdauskas Rally School 6APIE INSTRUKTORIUS

„Girdauskas Rally School“ Jums padės tikri ralio meistrai, daugkartiniai Lietuvos ralio čempionai bei tarptautinių varžybų nugalėtojai, kurie dirbs su Jumis kursų metu.

  • Daugkartinis Lietuvos automobilių ralio čempionas, daugelio tarptautinių ir pasaulio ralio čempionatų etapų nugalėtojas Saulius Girdauskas;
  • Daugkartinis LTSR ir SSRS ralio čempionas ir daugelio lenktynių prizininkas bei nugalėtojas Vytautas Sabotaitis;
  • Daugkartinis Lietuvos automobilių ralio čempionas A-2000 klasėje bei daugelio tarptautinių lenktynių nugalėtojas ir prizininkas Linas Vaitekūnas;
  • Daugkartinis SSRS ir LTSR čempionas bei daugelio tarptautinių lenktynių nugalėtojas Vylius Rožukas;
  • Lietuvos ralio čempionas bei daugkartinis lenktynių nugalėtojas ir prizininkas Henrikas Kazakauskas "Bocmanas";
  • Lietuvos ralio čempionas bei daugkartinis lenktynių nugalėtojas ir prizininkas Audrius Šošas.

 

JUMS PARUOŠTOS PROGRAMOS

Programos paruoštos taip, kad dalyvaudami jose Jūs ne tik puikiai praleisite savo laisvalaikį, bet kartu įgysite nepamainomos automobilio vairavimo patirties susiklosčius ekstremalioms situacijoms. Turėdami galimybe saugiai vairuoti automobilį ties savo galimybių riba, Jūs sužinosite realius savo vairavimo įgūdžius, ir tapsite geresniu vairuotoju. Ralio mokykla yra skirta kiekvienam - nuo ką tik įsigijusio vairuotojo pažymėjimą iki profesionalo.

„Girdauskas Rally School“ programose Jūs gausite 100% ralio varžybų pojūtį, pilnai sukomplektuotus ir paruoštus ralio automobilius, nepriekaištingą aptarnavimą ir puikią nuotaiką.

Girdauskas Rally School 1

CoDriver – būk ralio čempiono antruoju pilotu

Programa tiems, kuriems trūksta emocijų ir adrenalino. Tai pasivažinėjimas su ralio čempionu savo arba profesionaliu ralio automobiliu. O norintiems dar daugiau adrenalino Jums bus suteikta galimybė pravažiuoti su čempionu miško keliuku, kur greitis būna apie 170 km/val.  

SkidCar – automobilio slydimo kontrolė

Tai vairuotojo košmaras - atrodo įvažiuojate į niekuo neišsiskiriantį posūkį, tačiau jūsų automobilio galas pradeda slysti. Pasirodo, Jūs užvažiavote ant apledėjusios šalikelės, išpilto tepalo, molio ar nuo pakelės medžių prikritusių lapų! Taip įgyjama automobilio slydimo kontrolės patirtis gali jums brangiai kainuoti, nes, kaip taisyklė, šios patirties kaupimas kelyje yra lydimas gniuždomo metalo garsų bei po to sekančių automobilių servisų sąskaitų.

Šioje programoje patyrę ralio instruktoriai paaiškins Jums kodėl ir kada atsiranda slydimas. Po teorinės programos dalies Jūs pereisite prie automobilio, kurio galinių ar priekinių ratų sukibimą su kelio danga, reguliuoja specialiai šiai programai sukonstruotas vežimėlis. Po demonstratyvių instruktoriaus važiavimų, ateis Jūsų eilė sėstis už vairo. Turėsite puikią progą pajusti tai, ką jaučia ralio pilotas varžybų metu! Tačiau tai nėra vienintelis šios programos privalumas. Šalia sėdintis instruktorius supažindins Jus su įvairiais skubaus stabdymo, ar automobilio slydimo kontrolės būdais! Šios programos pabaigoje rengiamos dalyviu mini varžybos, kurių metu reikia įveikti figūrinio važiavimo trasą. Varžybų prizininkai apdovanojami prizais.

1:1 – individuali programa

Ši programa yra skirta asmenims, kurie norėtų individualiai patobulinti savo vairavimo įgūdžius. Visos programos metu, Jums talkins mokyklos instruktorius - profesionalus ralio meistras. Programos dalyviui bus įteiktas "1:1" programos dalyvio sertifikatas.

Girdauskas Rally School 4

Super Stage – susipažink, išmok ir laimėk taurę

Šioje programoje naudojami du Ford Focus automobiliai. Programa prasideda pravedant trumpą teorinį vairavimo instruktažą. Po teorinės programos dalies dalyviai skirstomi į grupes, kiekvienai grupei paskiriamas automobilis bei instruktorius ir prasideda praktiniai važiavimai, kurių metu instruktoriai supažindins Jus su sportinio vairavimo technika. Po praktinių važiavimų, instruktoriai nurodys Jums Jūsų daromas klaidas, bei išsakys savo patarimus, kaip geriau valdyti automobilį.

Po šios apžvalgos prasideda "ralio" važiavimai. Šioms „Super Stage“ varžyboms yra specialiai įrengta 1,2 kilometrų ilgio trasa, jungianti žvyro bei asfalto dangas. Visiems programos dalyviams bus įteikti „Girdauskas Rally School“ dalyvio sertifikatai, o trijų prizinių vietų nugalėtojams - GRS taurės bei diplomai. Visos programos metu jums bus pasiūlyti gaivinamieji gėrimai, užkandžiai bei pietūs.

MiniRally – dviejų dienų trukmės programa

Šioje programoje naudojami du Ford Focus bei vienas Subaru Impreza automobiliai. Pirmą dieną programa prasideda teoriniu vairavimo instruktažu. Po teorinės programos dalies dalyviai skirstomi į grupes, kiekvienai grupei priskiriamas instruktorius bei automobilis ir pradedami praktiniai važiavimai, kurių metu instruktoriai supažindins jus su sportinio vairavimo technika. Po praktinių važiavimų, instruktoriai pažymės jūsų dažniausiai daromas klaidas, bei patars, kaip geriau valdyti automobilį. Po šios programos dalies prasideda sportiniai važiavimai. Sportinių važiavimų dalyje susipažinsite su specialiai įrengta trasa, jungiančia žvyro bei asfalto dangas. Dalyviai mokysis sudarinėti kelio stenogramas ir jomis naudotis.

Antrą programos dieną vykdomos "Mini Ralio" varžybos, kurių metu dalyviai patikrins įgytas sportinio vairavimo žinias. Pasibaigus "Mini Ralio" varžyboms bus paskelbti ir apdovanoti trys greičiausieji. Visiems programos dalyviams bus įteikti "Mini Ralio" dalyvio sertifikatai, o trijų prizinių vietų nugalėtojams - "Mini Ralio" taurės ir diplomai. Visos programos metu jums bus pasiūlyta gaivinamieji gėrimai ir užkandžiai.

Girdauskas Rally School 7ProRally – pirmųjų ralio pilotų ruošimas

Šioje programoje naudojami Ford Focus, Subaru Impreza, Mitsubishi EVO automobiliai. Tai programa - skirta ralio aistruoliams pasiryžusiems išbandyti savo jėgas tikruose automobilių ralio varžybose. Ši programa yra sudaryta iš trijų etapų.

Pirmas etapas - Jūs susipažinsite su ralio vairavimo teoriniais bei praktiniais pagrindais. Teorijos dėstymo metu jums reikės perprasti ralio automobilio valdymą. Instruktoriai Jus supažindins su priekinių, galinių ir visų varomų ratų automobilių valdymo skirtumais bei subtilybėmis. Susipažinsite su automobilio dinamikos dėsniais ir kaip jį išlaikyti ant kelio.

Po teorinės programos dalies persikelsite į trasa, kuri yra įrengta atviroje vietoje - nebus nei medžių nei skardžių. Čia, nebijodami sužaloti savęs, instruktoriaus ar atsitiktinio praeivio, galėsite pajusti automobilio elgseną slydimo metu. Leisti automobiliui slysti vėl susigrąžinant pilną jo kontrolę, ir vėl leisti slysti, ir vėl jį visiškai kontroliuoti - tol, kol pajusite, kaip turite valdyti jį šoninio slydimo metu. Tai bus puiki pamoka, tobulinant jūsų vairavimo įgūdžius ir padės jums suprasti kas yra automobilių ralio sportas ir ar jūs norite tapti profesionaliu ralio pilotu. Po šių važiavimų jūsų instruktorius apžvelgs darytas klaidas ir patars kaip jas taisyti, kokiems vairavimo aspektams turėtumėte daugiau skirti dėmesio. Perpratus ralio automobilio valdymo meną, jūs persikelsite į "greičio ruožą" - trumpa miško keliuko atkarpą. Čia galėsite perprasti vairavimą perjunginėjant pavaras ir stengiantis išlaikyti automobilį ant kelio. Turėsite galimybę vairuoti automobilius ir priekiniais, ir galiniais, ir visais keturiais varomais ratais.

Antras etapas - baigę pirmąjį etapą ir įgiję ralio automobilio valdymo patirties jūs pereisite į antrąjį programos etapą. Šio etapo metu jūs toliau tobulinsite automobilio slydimo kontroliavimą, stabdymo bei akseliaravimo technikas. Tai trys pagrindiniai dalykai kuriuos išmoksite antrame etape. Čia įgyta patirtis padės jums tolesnėje programos eigoje. Tai ta "Pro Ralis" programos atkarpa, kurioje jūs iš ralio aistruolio pradedat tapti ralio profesionalu, nors iki tos dienos dar toloka. Čia jūs pilnai perprasite, kodėl automobilis elgiasi taip ar kitaip tam tikrose situacijose ir kaip ta jo elgseną kontroliuoti. Etapo metu bus dėstoma išsami sportinio vairavimo teorija, taip pat susipažinsite su orientavimusi "greičio ruože" ar pervažiavimuose.

Trešias etapas - tai užbaigiamoji fazė ruošiant profesionalius ralio pilotus. Šio etapo metu detaliai susipažinsite su "legendomis", kaip jas suprasti ir kaip jas skaityti. Taip pat bus tobulina "kairės kojos" stabdymo, akseliaravimo bei posūkių įveikimo technikos. Tai būtina, kad pirmųjų savo automobilių ralio varžybų metu jūs išvengtumėte bėdų! Čia jūs pirmą kart išbandysite savo jėgas pilotuodamas ralio automobilį "koviniu" režimu, klausydamas savo šturmano, lyg tai vyktų Lietuvos Ralio Čempionato etape - “2 dešinėn, 1 kairėn, 4 dešinėn, 25 kalva ” ir t.t.!

Girdauskas Rally School 9ProRally – antrųjų ralio pilotų ruošimas

Ši programa skirta tiems, kas nori savo jėgas išbandyti šturmano pozicijoje. Ralio automobilio navigavimas yra menas. Kad taptumėte puikiu antruoju pilotu, turėsite įgyti didžiulį savo piloto pasitikėjimą, taip pat privalote turėti "šaltus" nervus – jei tai jums netinka, užmirškite apie tai! Be abejonės, geras antrasis pilotas didina važiavimo tempą, tačiau blogas antrasis pilotas sulėtins net ir labai stiprų pilotą.

Pirma – Jūs išmoksite navigacijos pagrindų, po to sėsite į antrojo piloto vietą ralio automobilyje, kur teorinės paskaitos virs praktinėmis.

Antra - susipažinsite su laiko matavimu, ir kokią reikšme turi tos visos lentelės ir žymėjimai, kurias esate matęs automobilių ralio varžybų metu. Laiko matavimas yra vienas iš svarbiausių antrojo piloto pareigų. Programos metu išmoksite kontroliuoti "nekontroliuojamą".

Trečia - išmoksite kaip paruošti, surašyti ir skaityti stenogramą, kuri yra naudojama visų antrųjų pilotų visose ralio varžybose. Tikriausiai ne kartą girdėjote ir matėte televizijos reportažų iš ralio varžybų metu - “4 dešinėn ilgas, 5 kairėn ir 6 dešinėn ...”. Paprastai sakant - nuo šių skaičių ir žodžių tikslumo, priklauso dviejų žmonių gyvybės - piloto ir antrojo piloto.

Tad, jei jaučiate kad ši programa yra skirta jums, tai jūsų šturmano karjera prasideda tiesiog čia!

 

Pradėkite tobulinti savo vairavimo įgūdžius jau šiandien - „Girdauskas Rally School“ laukia Jūsų.

Plačiau apie „Girdauskas Rally School“, kainas ir registracijai reikalingus kontaktus rasite paspaudę čia: Girdauskas Rally School