Pajuskite stebuklą keliaujant pėsčiomis Ignalinos apylinkėse

2017-07-08

Autorius: Organizuokim.lt  

  

Eko žygiai Ignalinos rajone 1

         

          Ar kada pagalvojote, kad pasivaikščiojimas su profesionaliu gidu, kuris supažindina su apylinkių istorija ir gamtos stebuklais, gali būti puiki atgaiva protui ir kūnui? Ar kada pagalvojote, kad nuo rutinos nebūtina bėgti, o galima ir eiti?

Šiame straipsnyje pristatome Jums savo srities profesionalus, kurie puikiai žino kaip Jūsų pasivaikščiojimą Ignalinos apylinkėmis paversti netikėtų atradimų virtine.

 

„EkoŽygiai“ - tai žygių ir ekskursijų organizatoriai, kurie pasiruošę visais metų laikais Jus stebinti Ignalinos apylinkių istorija ir gamtos stebuklais.  

Pasak „EkoŽygiai“ Ignalinos apylinkėse miškų ošimas užgožia miesto triukšmą, ežerai atgaivina, kalvos išjudina sustingusį kūną, vėjas išvalo galvą ir įpučia naujų idėjų, o kelyje sutiktos Laumės seka pasakas…

 

„EKOŽYGIAI“ JUMS PARUOŠĖ:

 

EkoŽygiai Ignalinos apylinkėse 3

Eko žygis po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį

Maršruto ilgis: 17 kilometrų. Žygio trukmė: 5-6 valandos.

Turo išskirtinumas: žygio metu keliautojai įgyja autentišką patirtį – patiria kontaktą su gamta, susipažįsta su vietovės istorija ir aktyviai su bendraminčiais praleidžia laiką gryname ore.

Žygio nauda: šiuolaikiniai skubantys žmonės dažnai skundžiasi kokybiško laisvalaikio trūkumu. Kiekvienam yra būtina nors kartą per mėnesį pabėgti nuo miesto triukšmo, rutinos, darbo užduočių ir pasikrauti teigiamos energijos. Šis eko žygis – puikus sveikatos stiprinimo ir streso įveikimo būdas.

Eko žygiai, pagal pageidavimą, organizuojami visus metus. Lietuva yra unikali savo metų laikais. Keliaujant pėsčiomis galima stebėti skirtingiems metų laikams būdingus reiškinius. Kovą – balandį atbunda upeliukai, pražysta purienos, plukės. Gegužė žavi pienių vynu. Birželį pamiškės ir palaukės kvepia žemuogėmis. Liepa, rugpjūtis – maudynių ežeruose metas. Rugsėjį pušynuose noksta bruknės. Spalio mėnesį kraštovaizdžio draustinis tiesiog nepakartojamas – medžiai liepsnoja sodriausiomis spalvomis ir atspalviais. Žiemą, jeigu yra pakankamai sniego, galima keliauti slidininkų pramintais takais..

 

 

EkoŽygiai Ignalinos rajone 15

 Apžvalginė ekskursija (mažasis parko žiedas) po Aukštaitijos nacionalinį parką

Lankomi objektai (Palūšėje): paminklas kompozitoriui M. Petrauskui, Palūšės bažnyčia ir varpinė, Pilkapio ekspozicija, Akmens amžiaus būstas.

Išvykus iš Palūšės link Šakarvos ir kryžkelėje pasukus į Kirdeikių pusę atvykstame prie 1-ojo objekto – Ladakalnio. Pasigrožėję 12 ha nepakartojama akiračio panorama, keliaujame iki 2-ojo, Ginučių piliakalnio objekto. Užkopę į piliakalnio viršūnę, matome ne mažiau įspūdingą panoramą. Nusileidę nuo piliakalnio, keliaujame į Ginučių kaimą ir sustojame prie 3-ojo objekto – Ginučių kaimo vandens malūno. Toliau kelionę tęsiame važiuodami 6 km siauru miško keliuku į 4-ąjį objektą – Senovinės bitininkystės muziejų. Iš muziejaus išvykstame Kirdeikių miestelio kryptimi. Pravažiavę miestelį, toliau grožimės Šiliniškių kalvagūbrio panorama. Dar kartą pravažiuojame Ginučius, ir keliaujame pirmyn: pro Trainiškį, Vaišniūnus, Srigailiškį grįžtame į Palūšę.

Papildomi (pagal pageidavimą) lankomi objektai: Bitė GSM bokšto apžvalgos aikštelė; Etnografinis Šuminų kaimas.

 

EkoŽygiai Ignalinos rajone 5

 

Ekskursija – istorijos pamoka „Kryždirbystė laikmečio verpetuos“

Ekskursijos metu lankomi Stripeikių ir Paalmajo kaimų koplytstulpiai, Vaišniūnų ir Meironių šv. Kazimiero draugijų kryžiai, Palūšės bažnyčios koplyčia, Linkmenų kaimo kryžius.

Keliaudami po regioną susipažinsite su Aukštaitijos nacionalinio parko mažosios architektūros paminklais, sužinosite apie vieną svarbiausių kryždirbystės elementų – šventųjų skulptūrėles, puošusias koplyčias ir stogastulpius.

1920-1939 metais Ignalinos krašto dalis įėjo į Lenkijos valstybės sudėtį. Demarkacinė linija kirto Meironių, Vaišniūnų, Antalksnės, Linkmenų kaimus. Kvalifikuotas gidas papasakos apie ypatumus, gyvenant šalia šios linijos, apie okupuotoje teritorijoje veikusias „Ryto“ ir šv. Kazimiero draugijas, savo akimis pamatysite tuo laikotarpiu šiose vietovėse statytus ir (atstatytus) kryžius.

 

 

EkoŽygiai Ignalinos rajone 6

 Ekskursija – istorijos ir nutikimai parko apylinkėse

Aukštaitijos nacionalinis parkas – seniausias ir antras pagal plotą nacionalinis parkas Lietuvoje. Jame tyvuliuoja net 126 ežerai. Miškai, painūs takeliai, upeliukai, pelkės, kalneliai – unikalaus kraštovaizdžio dalis. Nenuostabu, kad šio krašto vietovės apipintos daugybe legendų, tikrų ir išgalvotų pasakojimų.

Apie juos galima išgirsti ekskursijos „Istorijos ir nutikimai parko apylinkėse“ metu.

Ekskursija prasideda Palūšėje. Įkopus į Meironių kalvą, kelionė tęsiama pėsčiomis iki paslaptingojo Taramos ežero. Legendose pasakojama, kad jis – bedugnis ir neprieinamas. Galbūt pakeliui sutiksime Tarminį ir netoliese gyvenantį velnią su didele šeimyna.

Lūšių ežero pakrante kelias driekiasi link Meironių kaimo. Sako, kad aplinkiniuose ežeruose knibždėti knibžda mistinių būtybių laumių. Vyrai ir vaikinai išgirs patarimų, kaip apsisaugoti nuo šių klastūnių!

Iš Meironių kaimo autobusu keliaujama link Ginučių. Iš ten – kelionė pėstute iki Papiliakalnės kaimo. Susėdę Ūkojo ežero pakrantėje, klausysimės garsinio skaitymo apie gerąją laumelę.

Trumpai pailsėję užkopsime ant Ladakalnio. Grožėdamiesi atsiveriančia šešių ežerų panorama, išgirsite apie juos legendas.

 

EkoŽygiai Ignalinos rajone 7

 

Ekskursija po Palūšę ir jos apylinkes

Lankomi objektai : paminklas kompozitoriui M. Petrauskui, Palūšės bažnyčia ir varpinė, Pilkapio ekspozicija, Akmens amžiaus būstas, Palūšės valtinė. Iš valtinės Lūšių ežero pakrante pėsčiomis keliaujama link Meironių kaimo. Kaimo prieigoje (nuo Palūšės pusės) išdėstyta 1977 m. sukurta Stogastulpių ekspozicija, atspindinti Ignalinos krašto verslus, papročius, tautosakos elementus.

Ekspozicijos pabaigoje, ties Meironių kaimo pagrindine gatve stovi 1929 m. šv. Kazimiero draugijos statytas kryžius. Susipažinus su šios bei „Ryto“ draugijų veikla lenkmečiu (1922-1939 m. Palūšė ir Meironys įėjo į Lenkijos valstybės sudėtį), tuo pačiu keliu – Lūšių ežero pakrante grįžtame į Palūšę.

Ekskursijos trukmė : 2 valandos

 

Plačiau apie „EkoŽygiai“, kainas ir rezervacijai reikalingus kontaktus rasite paspaudę čia: „EkoŽygiai“

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »