Kaip tinkamai pozuoti prieš objektyvą?

2017-02-08

Autorius: Fotogidas  http://www.fotogidas.lt/  

 

Vestuvių fotografas 132

           Nuotraukose užfiksuojamos akimirkos – tai gyvenimo istorijos puslapiai, kuriuos prisimename ir dalijamės su artimaisiais, draugais. Fotosesija trunka vos valandą, dvi ar pusdienį, o per šį trumpą laiką užfiksuotą ir pasiektą rezultatą matome visą likusį gyvenimą. Turite atrodyti puikiai, todėl privalote žinoti, kaip reikia pozuoti prieš objektyvą. Atminkite, jog ne tik fotografas dirba savo darbą, tačiau ir jūs patys esate atsakingi už nuotraukų kokybę. Ar viskas taip sudėtinga? Tikrai ne, tiesiog įsidėmėkite tam tikras esmines taisykles ir vestuvių, gimtadienio, krikštynų ar kitų jums svarbių švenčių nuotraukos bus nuostabios.

 

Nemoku pozuoti, ką daryti?

Pabandykite atsipalaiduoti – kuo natūralesni būsite, tuo nuotraukos bus gražesnės. Fotografo ar objektyvo vengti nederėtų. Kur kas geriau su savimi pasiimti jums patinkantį daiktą. Jeigu dėmesį sutelksite į jį, tuomet nejučia trumpai akimirkai pamiršite, jog esate fotografuojami. To momento pakaks puikiam kadrui užfiksuoti.

Jeigu kažko nemokate, pasidomėkite, kaip tai atlieka profesionalai. Šiuo atveju jums pravers fotomodelių ir įžymių žmonių fotosesijų nuotraukos. Jų ieškokite internete arba madų bei pramogų žurnaluose. Atkreipkite dėmesį į žmonių veidus, laikyseną. Visa tai yra realus pavyzdys, kaip turite atrodyti ir elgtis savo fotosesijoje.

 

Geriausia poza – nepozuoti?

Kiekvienas iš mūsų skirtingai suprantame grožį, tačiau beveik visi norime, jog nuotraukos būtų vertos sumokėtų pinigų. Ką daryti, kad fotografas galėtų dirbti kokybiškai, o jūs gautumėte jūsų lūkesčius atitinkančią paslaugą?

Pirma, reikia klausyti fotografo nurodymų. Paprastai vestuvių fotosesijos metu vestuvių fotografas turi dvi užduotis: atlikti šventės fotoreportažą ir įamžinti tam tikras vietas, žmones ar įvykius. Pirmosios užduoties atlikimas ypatingas tuo, jog jūsų dėmesys yra nukreipiamas ne į objektyvą, o į supančią aplinką, žmones. Tuo tarpu fotografuojantis su žmonėmis arba tiesiog bandant išgauti norimą kadrą, privalote daryti taip, kaip jums pataria savo srities profesionalas. Kiekvienas fotografas su dideliu optimizmu atliks savo darbą, jeigu aktyviai dalyvausite, pasirenkant konkrečias vietas ar situacijas, kurias norite įmažinti. Pasiūlymai, pastabos ir iniciatyvos – labai sveikintinos.

Antra, nepozuokite tuomet, kai to daryti neprašoma. Jeigu visose nuotraukose žiūrėsite tiesiai į objektyvą ir pozuosite, tuomet visos nuotraukos bus vienodos. Juk kur kas maloniau pamatyti save ir artimuosius netradicinėse situacijose, susimąsčiusius ar svajingai besižvalgančius.

Ir trečia, privalote atsipalaiduoti ir negalvoti apie fotografavimą. Juk jums svarbią dieną yra ir kitų malonių rūpesčių. Kuomet vyksta grupinės fotosesijos, šypsokitės ir spinduliuokite džiaugsmu, nebent yra prašoma perteikti kitą emociją. Atsipalaidavusius žmones fotografuoti kur kas lengviau, nes nuotraukos dažniausiai pavyksta iš pirmo karto.

Visgi, atsipalaiduoti nėra paprasta. Žemiau rasite konkrečius patarimus, kaip atsipalaiduoti tam, jog jūsų vestuvių ar kitos šventės nuotraukos perteiktų nepamirštamą atmosferą.

 

Kaip atsipalaiduoti?

Atsipalaiduoti reiškia būti savimi, elgtis natūraliai. Kai tai padaryti yra sunku, tuomet puikiai veikia šios priemonės:

  • humoras (juokai, pokštai visuomet veikia teigiamai bei sukuria gerą atmosferą);
  • muzika (atsineškite savo mėgstamą muziką arba pasiteiraukite, ar fotografas gali pasirūpinti jums patinkančiu muzikiniu fonu);
  • žiūrėti ne į objektyvą (fotografas atras netradicinių fotografavimo kampų, o jūs nematysite objektyvo);
  • daiktai ar detalės (pasiimkite drauge mielą daiktą arba mėgstamą dekoraciją);
  • artimi žmonės (jeigu žinosite, o dar geriau, matysite šalia esančius artimus žmones ar draugus ir bendrausite su jais, tikrai lengviau atsipalaiduosite);
  • mintys ir pasakojimai (pasidalinkite mintimis apie šią ypatingą dieną, apie jausmus ir svajones).

Galbūt atsipalaiduoti padės mintis, jog tuos kadrus, kuriuose turite pozuoti taip, kaip paprašė vestuvių fotografas, galima padaryti iš naujo. Dabartinė technika leidžia nuotraukas peržiūrėti fotosesijos metu ir, esant poreikiui, viską pakartoti iš pradžių. Galėsite ištaisyti tam tikrus netikslumus čia ir dabar, todėl priežasčių nerimauti visiškai nėra.

 

Didžiausios pozavimo klaidos

Kokias klaidas dažniausiai daro žmonės fotosesijose ir prieš jas? Fotografas vestuvėms, krikštynoms ar kitoms svarbioms šventėms patvirtins, jog dauguma klaidų iš šio sąrašo yra itin dažnos:

  • nuolatinis žiūrėjimas žemyn (kodėl turite būti drovūs, tai džiaugsmingas jūsų gyvenimo momentas, todėl žvelkite į priekį);
  • netinkamas makiažas (jeigu nemokate profesionaliai dažytis, tuomet apsilankykite makiažo salone ir užsiminkite, jog ketinate dalyvauti fotosesijoje. Priklausomai nuo šventės, progos visažistė parinks reikiamas priemones);
  • netinkami rūbai (pasirinkite tokius rūbus, su kuriais jaustumėtės patogiai. Jeigu dėvite vestuvinę ar kitą nuostabią suknelę, tuomet nepatogumą pakeis puiki nuotaika);
  • stovėjimas tiesiai prieš fotografą (nebūkite statiški, o verčiau pasisukite šonu, pasukite tik galvą į objektyvą, išnaudokite akis žvilgsniui ar dėmesiui sukoncentruoti);
  • nežinojimas, kur padėti rankas (jeigu nežinote, kur fotosesijos metu laikyti rankas, tuomet galite jas dėti ant juosmens arba kažką paimti, apkabinti);

Jeigu galvoje vis dar kirba mintis, jog kažkas nepavyks ar nemokėsite pozuoti prieš objektyvą, tuomet prisiminkite vieną esminį dalyką: nuotraukos pavyks puikiai, jeigu būsite savimi ir negalvosite apie fotografavimą apskritai. Džiaukitės maloniomis šventės akimirkomis, o jų įamžinimu tegul rūpinasi profesionalas: vestuvėse – vestuvių fotografas, krikštynose – krikštynų fotografas, o asmeninėse fotosesijose – asmeninių fotosesijų fotografas.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »