Dovanojimo prietarai

2017-01-03

 

Dovanų idėjos 52

Dovanų prietarų sąrašas tikrai ilgas, o prietarai kartais tiesiog ir lieka prietarais, tačiau manome, jog be peilių ir laikrodžių tikrai sugalvosite ką padovanoti artimam savo. Tad dalinamės su Jumis vengtinų, bei sėkmę viliojančių dovanų sąrašu:

Dovanojant peilį ar kitokį aštrų daiktą, reikia paprašyti, kad tas, kuriam dovanojate, duotų mainais nors kelis centus. Priešingu atveju galite susipykti. Beto tokie daiktai simbolizuoja negandas.

Jei kam nors padovanosite du kaštonus – tą žmogų būtinai aplankys meilė...

Daugelyje šalių nevykusia dovana laikoma nosinė. Pasak senovės tikėjimų, kartu su šiuo nekaltu daiktu pas gavėją pereina ir visos dovanotojo negandos. Beto simbolizuoja ašaras ir ligas.

Dovanojant piniginę, į ją įdėkite bent truputį pinigų – tai pritrauks pinigus, ir piniginė niekad nebus tuščia. Labai geras ženklas įkurtuvių proga dovanoti bambuką, pasak rytų išmintį – tai namų harmonijos bei gerovės simbolis. Mylimam žmogui negalima dovanoti laikrodžio ir geltonų gėlių – šie daiktai simbolizuoja išsiskyrimą.

Dovanų idėjos 53

Dovanojant gėles, pasak prietarų, jų skaičius turėtų būti nelyginis, nes tuomet žmogui kuriam įteiksit bus lengviau įveikti iškilusius sunkumus. Lyginis skaičius gėlių vazose – lyg pastato barjerą sėkmei tuose namuose.

Kinai niekada nedovanoja laikrodžių, kadangi žodis “laikrodis“ kinų kalboje skamba panašiai, kaip „laidotuvės“. Mūsų kraštuose laikrodžio vienas kitam negali dovanoti tik sutuoktiniai, neva tokia dovana gali tapti ilgo jų išsiskyrimo pranašu.

Jei ketinate dovanoti brangenybes, verčiau nedovanokite nei tikrų, nei dirbtinių perlų. Pasak senovės graikų mitologijos, perlai – tai nimfų ašaros. Krikščionys taip pat perlus vadino našlaičių ir našlių ašaromis.

Veidrodžiai nedovanojami dėl jiems priskiriamų mistinių savybių: manoma, kad amalgama gali atverti duris į dvasių pasaulį. Svetimas veidrodis gali tapti nelaimių priežastimi. Nevalia dovanos perdovanoti kitiems – nes nusigręš sėkmė. Nederėtų teikti kryžiaus formos daiktų: statulėlių, papuošalų ir pan. Sakoma, jog tokia dovana tarsi palinkima sunkaus gyvenimo. Nepatartina sutuoktiniui dovanoti apavą, nes dar ims ir išeis.

Dovanų idėjos 54

Rinkdama gėles turėtum atsiminti, kad mylimajam ar sutuoktiniui negalima dovanoti gvazdikų. Išimtis – ne asmeninės, o bendros šventės, pvz. profesinė ar valstybinė šventė.

Bet koks indas, įteiktas kaip dovana, turi būti nepriekaištingos išvaizdos, be menkiausio įtrūkimo. Jei jų esama – blogas ženklas, užtraukiantis nelaimes.

Keptuvės ar puodo negalima dovanoti tuščio, į juos būtina įdėti kokį nors nedidelį daiktą (atvirutę, suvenyrą ar saują saldainių). Dekoratyvinius augalus, vazonines gėles būtina dovanoti tik iš visos širdies, kitaip jie greitai nuvys. Esama ir tokio prietaro, kad apskritai namuose geriausiai prigyja ne dovanotas augalas, o slapta pavogtas kokio nors augalo ūglys.

Kad "neprašautum" su dovanomis - dovanok įspūdžių dovanas iš www.DovanuManija.lt

 

 

Susiję pasiūlymai

Eigulių 21, Vilnius
Kauno kel. 31, Skrebinų k., Jonavos r., LT55344, Kauno aps. 11 km iki Jonavos
Mindaugo g. 14B, 03225, Vilnius
Daugiau pasiūlymų »