Patarimai keliaujantiems tėvams: skrydis lėktuvu

2017-02-11

Autorius: KelioniuManija.lt  http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Aktyvios pramogos skrydis lėktuvu 135

           Skrydis lėktuvu gali būti vienas didžiausių iššūkių keliaujant su mažais vaikais. Vis dėlto, tinkamai jam pasiruošus daugybės netikėtumų ir nemalonumų galima išvengti.

 

Skrydis su kūdikiu

Pakilimai, nusileidimai... Pakilimas nesudarys didesnių problemų, jei kūdikis jaus, kad tėvai yra ramūs. Nusileidimo metu duokite kūdikiui gerti arba čiulptuką (jei, žinoma, juo naudojatės). Rijimas ir čiulpimas padeda neužsikimšti ausytėms. 
 
Ką veikti skrydžio metu? Kai kurios skrydžių bendrovės kūdikiams ir vaikams įteikia malonių smulkmenų – žaisliukų. Tačiau galima ir patiems pasirūpinti – įsidėti vaiką sudominsiančių žaisliukų ar knygučių, kad mažiesiems smalsučiams netektų nuobodžiauti. Jei skrydis ilgas, kūdikis, tikėtina, patogiai įsitaisęs ant mamos ar tėčio kelių, užmigs.

Užkandžiai. Turėkite pasiėmę kūdikio mėgstamų skanumynų – sausainių, vaisių, daržovių, tyrelių, taip pat gėrimo. Atminkite, jog specialiems mitybos poreikiams, įskaitant ir kūdikių mitybą, tenkinti leidžiama į lėktuvo saloną pasiimti skysčių didesniuose, nei 100 ml buteliukuose. Tačiau oro uosto patikros darbuotojai turi teisę paprašyti šių skysčių paragauti.  

 

Skrydis su paaugusiu mažyliu

Pakilimai, nusileidimai... Vyresni nei dvejų metų vaikai jau gauna atskirą kėdę lėktuvo salone. Naujoje vietoje mažylis gali užsinorėti įsitaisyti patogiai ant mamos ar tėčio kelių, tačiau pakilimo metu greičiausiai būsite priversti įkalbėti vaikutį atsisėsti savo kėdėje ir prisisegti saugos diržu. Papasakokite apie tai vaikui dar prieš skrydį. Nuteikite jį, jog sėdėti „savo kėdėje“ gali tik dideli ir savarankiški vaikai. Nusileidimo metu vaikui galite pasiūlyti čiulpiamą saldainį – čiulpiant ir ryjant seiles sumažėja nemalonūs pojūčiai, atsirandantys dėl staigaus slėgių skirtumo. Be to, dauguma tėvų stengiasi per daug nelepinti vaikučių tokiais saldumynais, tad šis retas atvejis vaikui bus įdomi, o gal ir visiškai nauja patirtis. Neparodykite vaikui, jei pats (pati) bijote skristi. 

Ką veikti skrydžio metu? Akivaizdu, kad mažieji nenuoramos neišsėdės ramiai kelių valandų nedidelėje erdvėje. Tad pravartu įsidėti spalvinimo ir užduotėlių knygučių, pieštukų, mėgstamą nedidelį žaislą. Vaikai itin mėgsta knygutes su lipdukais. Taip pat galite pasitelkti ir naująsias technologijas – peržiūrėti nuotraukas, filmuką ar pažaisti žaidimą telefone ar kompiuteryje. 

Užkandžiai. Be abejo, neišsiversite ir be užkandžių. Tačiau stenkitės pasiimti tokių, kurie nesiteplioja ir netrupa. Puikiai tiks obuoliai, agurkai, sūrio lazdelės, paieškokite parduotuvės lentynoje įdomesnių formų sausainių, venkite šokoladinių sausainių ar saldainių, greitai tyžtančių pomidorų ar bananų.

Skrydžio baimė? 1,5-2 metukų pypliai jau savotiškai supranta, kas yra lėktuvas. Įvairių baimių išvengsite, jei iš anksto vaikui paaiškinsite, kad skrisite lėktuvu, kad tai labai įdomu. Dar gerokai prieš kelionę parodykite vaikui danguje skraidančius lėktuvus – juos tai žavi. Neretai meškos paslaugą padaro močiutės ar kiti vyresni giminaičiai, kurie sužinoję apie planuojamą kelionę, tuoj pat ima klausinėti vaiką: „o ar nebijosi skristi?“ Apie baimes nė nebandykite prasitarti. Apie būsimą skrydį lėktuvu vaikui papasakokite iš anksto. Pristatykite būsimą kelionę kaip įdomų, laukiamą dalyką. Taip pat papasakokite, kas laukia vėliau, t.y. kur skrisite, ką veiksite. Gal skrisite atostogų prie jūros? Gal aplankyti giminių ar draugų? O gal jūsų laukia žiemos pramogos? Taip kelionė lėktuvu vaikui bus įdomus nuotykis. 
 
 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »