Patarimai kaip fotografuoti žiemą

2017-01-03

Autorius: Norbertas | Zoombook.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

  

Fotografavimas žiema

Tikroji žiema atėjo su visais privalomais atributais, su sniegu ir stingdančiu šalčiu. Tiesa, sniegas, šaltis, žvarbus vėjas dažnai atbaido nuo fotografavimo žiemą. Fotografavimas nejučia tampa sezoninis ir fotoaparatas žiemoti padedamas kartais net rudenį. 
  
Tačiau tikrų fotografijos entuziastų žiemą negąsdina. Atvirkščiai, fotografavimas žiemą – tai naujas iššūkis. Ir nieko keisto, jog žiemą viskas vyksta kiek kitaip nei įprastai. 
  
Be abejonės, visi esame girdėję, jog šaltis kenkia fotoaparatui, tačiau tai greičiau mitas. Pasirodo, kad šaltis net naudingas: jis sumažina fotoaparato jutiklio triukšmą. Tiesa, esant ypač dideliam šalčiui, fotoaparato ekranas gali užšalti, t. y. nieko neberodyti, tačiau tai laikina ir nėra kenksminga. 
  
Tuo tarpu akumuliatoriams šaltis yra didžiausias priešas. Veikti jie tikrai nenustos, tačiau galia ir veikimo laikas smarkiai sumažės. Labiausiai šalčiui jautrūs AA tipo akumuliatoriai, todėl fotografuodami šaltyje, turėkite bent kelis atsarginius komplektus. Išsikrovusį AA tipo akumuliatorių trumpam įkrausite, jį sušildę. 
  
Patį fotoaparatą po fotosesijos šaltoje aplinkoje būtina laikyti šaltai tol, kol jis pats atšils. Kodėl? Pereinant iš šaltos aplinkos į šiltą, labai greitai susidaro kondensatas, o drėgmė fotoaparatui kenkia. Išvengti šio nemalonaus efekto gana paprasta. Keliaudami iš šiltos aplinkos į šaltą ar atvirkščiai, sandariai supakuokite fototechniką, pavyzdžiui į šiukšlių maišą. Žinoma, jei fotoaparatą laikote specialiame krepšyje, į maišą dėkite visą krepšį.

Procedūrą atlikite šaltame ore, tuomet, einant į šiltesnę aplinką, fototechnika nesugers vandens garų. Fototechnika visiškai atšyla per keletą valandų, per tą laiką neatidarinėkite krepšio, neimkite fotoaparato, geriau eikite išgerti šiltos arbatos. Jei labai nekantraujate peržiūrėti nuotraukas, atminties kortelę iš fotoaparato išimkite iš anksto. 
  
Atminkite, šaltame ore būtina vengti vandens garų. Stenkitės, kad kuo mažiau jų patektų ant fotoaparato. Norėdami nuvalyti objektyvą, jokiu būdu nepuskite į jį! Taip pat stenkitės nekvėpuoti į ieškiklį. Skamba ganėtinai paprastai, tačiau veikia efektyviai. 
  
Kada eiti fotografuoti? Tinkamiausias fotografavimo laikas nesikeičia ir žiemą. Geriausia tai daryti saulei tekant ir leidžiantis. Kryptinga saulės šviesa išryškina objektų formas. Fotografuodami žiemą visuomet prisiminkite, jog kai nėra šoninio apšvietimo, nėra ir šešėlių, kurie sukuria sniego tekstūrą. Taip dažnai nutinka debesuotomis dienomis, kai atrodo, jog nesvarbu kaip smarkiai stengiesi, geriausia ką pavyksta padaryti – tai nuobodi, šviesiai pilka nuotrauka.

Miestas žiema

Dar prieš pradedant fotografuoti, dėmesį reikia atkreipti į vieną iš svarbiausių dalykų – tai pačio fotografo nusiteikimas. Jei žiūrėdami pro langą mąstysite, jog lauke labai šalta ir Jūs geriau liktumėte namuose, gerdami šiltą arbatą su sausainiais, įsitaisę šalia židinio ir apsikloję antklode, Jūsų nuotraukos perteiks būtent tokį, priešišką žiemai, nusiteikimą. 
  
Verčiau nusiteikite linksmai ir mėgaukitės fotografavimų kitokiomis, nei įprastai, sąlygomis. Nuotraukos geriau nei bet kas kitas parodys Jūsų entuziazmą bei norą fotografuoti. Todėl, jei šią žiemą fotografuosite pirmą kartą, galvokite apie tai, kaip apie išbandymą sau. 
  
Jei jau nusiteikėte ir žiemos šaltukas visai negąsdina pagalvokite apie tinkamą aprangą. Kad galėtumėte, iš tikrųjų, mėgautis fotografavimo žiemą patirtimi, apsirenkite patogiai ir šiltai. Žinoma, apranga labai priklauso nuo to, kur ir ką eisite fotografuoti. Labai svarbu ir tai, kiek laiko fotografuosite. Išeidami iš namų prisiminkite vaikystę ir apsirenkite taip, kaip mokė mama. Užsidėkite kepurę, užsivyniokite šaliką, apsivilkite šiltą striukę, užsimaukite tinkamas kelnes ir apsiaukite batus, už kurių neprikristų sniegas.

Išskirtinį dėmesį verta skirti rankoms. Jei fotografuosite neilgai ir lauke nelabai šalta, galbūt išsiversite ir be pirštinių. Tačiau kitais atvejais pagalvokite, kas Jums tiktų geriausiai. O rinktis yra iš ko. Vieniems patogu fotografuoti su plonomis pirštinėmis, kurios turi specialias, sukibimą gerinančias, neslidžias linijas ar taškelius. Kiti naudoja pirštines su nukirptais pirštais. Patogiausias variantas, greičiausiai, būtų pirštines su nuo pirštų atlenkiamomis kepurėlėmis. Su jomis galėsite šildyti pirštus tol, kol reikės fotografuoti. 
  
Žiemą taip pat naudinga apsisaugoti ir nuo saulės. Sniegas, na dar vanduo, kaip niekas kitas, gerai atspindi saulės šviesą. Eidami fotografuoti pagalvokite, galbūt vertą užsidėti akinius bei pasitepti veidą kremu nuo saulės. 
  
Lauke apsaugokite ir turimą įrangą. Laikykite ją specialioje kuprinėje ar krepšyje, juos patogu nešiotis, jie apsaugos ir nuo drėgmės. Kai kurie fotografai, eidami fotografuoti, mėgsta su savimi neštis ir nedidelį skėtį, kuris apsaugo fotoaparatą nuo krentančio snigo. Taip pat galima įsigyti ir specialių vandeniui atsparių dėklų. 

Foto žiema

Fotografavimas žiemą - nelengvas užsiėmimas, kuriam svarbu pasiruošti. Šioje dalyje kalbėsime apie svarbiausią, patį fotografavimą.
 
Visų pirma, atkreipkite dėmesį į ekspoziciją. Dažniausiai galite pasikliauti ir automatiniu ekspozicijos nustatymu. Fotoaparatas apšvietimą nustato gana teisingai, todėl net sudėtingomis apšvietimo sąlygomis turėtumėte gauti geras nuotraukas. Tačiau automatika ne visuomet geriausias pasirinkimas.
 
Kai aplink daug balto ploto, visuomet geriau apsidrausti ir padaryti kelis papildomus kadrus, nustačius ekspozicijos korekciją +1EV – +2EV. Taip išvengsite pereksponuotos nuotraukos. Jei į fotoaparatą šviečia saulė, automatinės nuostatos gali nesuprasti, ką norite matyti nuotraukoje, dangų ar žemę. Tokiu atveju darykite kelis papildomus kadrus nustatę ekspozicijos korekciją -2EV ir +2EV.
 
Geriausias fotografavimo laikas minėtas ne kartą. Žiemą jis jis taip pat svarbus. Sniegas labai gerai atspindi šviesą, todėl fotografuojant vidurdieny dingsta šešėliai, o kartu su jais įvairios objektų formos, nuotraukos tampa neįdomios. Dėl šios priežasties rinkitės rytą bei vakarą.
 
Jei fotografuojate peizažą, geriausia tai daryti prieš saulėtekį arba iškart po saulėlydžio  Pasistenkite atrasti įdomų vaizdą, pabandykite nuotrauka perteikti šaltį. Taip pat stenkitės, jog šviesa kristų iš šono, taip lengviau atrasite kampą, kuriuo fotografuojant išgausite apsnigto paviršiaus tekstūrą. Na, o kai fotografuojate žmones, geriau kad šviesa kristų jiems iš nugaros.
 
Žiema puikus metas fotografuoti minimalistinius vaizdus. Sudėliokite kompoziciją iš kelių detalių. Tebūnie tai tik tolumoje matoma horizonto linija ar žmogaus figūra brendanti užpustytu taku. Pabandykite fotografuoti ir nespalvotai, taip visą dėmesį skirsite kompozicijai.
 
Žiema taip pat puikus metas išbandyti naktinio peizažo fotografiją. Kodėl? Dėl daugybės sniego aplink, žemė tampa šviesesnė už dangų. Išnaudokite naktinę mėnulio šviesą ir  sukursite nerealius net fantastiškus peizažus.
 
Kartais verta panaudoti ir blykstę. Jos pagalba galite nesunkiai išryškinti tamsius žmogaus siluetus baltame sniego fone. Taip pat nepamirškite, jog kai aplink vyrauja vienas atspalvis, reikia stengtis išryškinti akcentus. Pilkšvame žiemos fone geriausiai atrodys ryškūs ir spalvoti objektai.
 
Žiema palankus metas fotografuoti ir paukščius. Paberkite lesalo ir tiesiog įsitaisykite netoli lesyklos. Žinoma, paukščius fotografuoti patogiau su didesnio židinio nuotolio objektyvu.

Tikimės, jog fotoaparato nepaliksite žiemoti lentynoje. Fotografavimas žiemą įdomus ir įspūdžių kupinas užsiėmimas. 

 

Autorius: Norbertas | Zoombook.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »