Patarimai keliaujantiems autobusu

2017-02-03

Autorius: Astra Petkūnaitė | KelioniuManija.lt  http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Automobilių nuoma 122

           Mėgstantiems dažnai keliauti, tačiau neturintiems pakankamai pinigų lėktuvo skrydžiams, išsigelbėjimas – kelionė autobusu. Deja, pilnesnės piniginės kaina – ilgesnė ir sunkesnė kelionė. Aš pati ką tik grįžau iš kelionės, kurioje daugiau nei savaitę praleidau autobuse. Vykstant į tokią kelionę, svarbu žinoti, ką pasiimti, ką valgyti ir kaip išsimiegoti sėdimoje padėtyje. Tad štai keletas patarimų iš asmeninės patirties.

Maistas. Vienas iš labiausiai autobuse kenčiančių dalykų – skrandis. Taip keliaujant, tenka pamiršti ne tik karštą maistą (nebent degalinėje greitai sukemšate karštą sumuštinį), bet ir pieno, grietinėlės, varškės, virtos ar keptos mėsos, žuvų bei kulinarinius gaminius.

Nepatartina imti faršo, šaltienos, karšto rūkymo žuvies, daržovių mišrainių, tortų ar pyragaičių su kremu. Sveikatos specialistai perspėja, kad nuo gamintų namie grybų dažnai susergama itin pavojinga liga – botulizmu. Jei visgi nuspręsite į kelionę pasiimti kefyro ar rūgpienio, jogurto, sviesto ar margarino, fermentinio ar lydyto sūrio, taip pat šviežių plautų žalumynų, visus šiuos produktus būtina suvartoti ne vėliau kaip po 2-3 valandų.

Perskaičius šį sąrašą, rodos, kad nelieka, ką valgyti, tačiau specialistai išskiria keletą produktų ir gaminių, kuriems tokioje kelionėje reikia teikti pirmenybę. Tinka: mineralinis vanduo, vaisiai, daržovės, kietai virti kiaušiniai, šalto rūkymo dešra, rūkyti, vytinti ir vakuuminiu būdu įpakuoti mėsos bei sūrio gaminiai (jei pakuotėje matyti susikaupusio skysčio, tokio produkto geriau nepirkite), mėsos ar žuvies konservai, užplikomos sriubos ir košės, arbata/kava, riešutai, įvairūs dribsniai, sausi pusryčiai, džiovintinai vaisiai, kukurūzų dribsniai, sausainiai ir pan.

Miego pozos. Kitas svarbus kelionės autobusu momentas – miegas. Nors daugumos ilgoms kelionėms pritaikytų autobusų sėdynės atsilenkia, tačiau lovos tai anaiptol neatstos. Savo kelionės metu mačiau daug miego variantų – galva atremta į stiklą, galva padėta ant kėdės atkaltės. Jei sėdite prie praėjimo, kartais patogu atsisukti į praėjimą, lyg miegotumėte ant šono, kojas „pakabinti“ ant praėjimo. Miegant tokiais būdais, patogu turėti kelioninę pagalvę ant kaklo bei pledą, nes naktį būna vėsu.

Kiek ekstremalesnis (ir veiksmingesnis) būdas – miegojimas po kėdėmis arba ant praėjimo. Tiesa, vairuotojai draudžia propaguoti pastarąjį būdą. Miegoti po kėdėmis gal kiek keista, tačiau žymiai patogiau. Patogu ir „susėdovui“. Vienas iš jūsų gali miegoti per dvi kėdes, o kitas, pasiėmęs miegmaišį, palenda po kėdėmis ir ten beveik ištiestomis kojomis pučia į ūsą. Tai gana ekstremalus būdas, tačiau ko nepadarysi dėl kelių valandų beveik kokybiško miego.

Ausų kamštukai. Vis dar tęsiant miego temą, jautriai miegantiems ir pabundantiems nuo menkiausio garso, rekomenduoju pasiimti ir naudoti ausų kamštukus.

Akių juosta. Dažnai autobuse tenka miegoti net ir dieną, tačiau labiausiai tam trukdo saulės spinduliai. Jei žinote, kad teks autobuse snausti ir dienos valandomis, į kelioninį krepšį įsidėkite akių juostą.

Karštas vanduo. Jei į kelionę įsidėjote rekomenduojamos arbatos/kavos, užpilamų sriubų/košių, sustojimuose iš vairuotojų gausite karšto vandens. Jei, dėl kažkokių priežasčių, jo negaunate ar jo nepakanka, beveik visose Europos degalinėse darbuotojai maloniai įpila karšto vandens į jūsų atneštą puoduką, tiesiai ant košės ar arbatos. Jei darbuotojai nėra linkę pagelbėti, galbūt nelabai kreips dėmesį, jei priėję prie toliau stovinčio kavos/arbatos aparato, patys įsipilsite karšto vandens.

Drėgnos servetėlės. Ir visai neatrodys keistai, jei kelionėje drėgnas servetėles naudos ir vyrai. Patartina prieš kiekvieną valgį rankas nusivalyti servetėlėmis. Jos padės atšviežinti veidą po nakties miego ar merginoms vakare nusivalyti makiažą neišlipus iš autobuso. Jei turite, pasiimkite ir dezinfekuojančio skysčio.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »