Patarimai keliautojams: kaip pasirengti kelionei

2017-01-31

Autorius: Kelioniumanija.lt 

 

Aktyvios pramogos kelionės 22

           Pasirengimas kelionei prasideda jau tuomet, kai gimsta pati kelionės idėja. Apie tai, kaip gimsta atostogų idėjos – kitąsyk, o šįkart pabandykime susidėlioti kelionės planavimo etapus. Pridursime, jog čia daugiausia kalbame apie savarankiškas keliones, tačiau ir tie, kurie renkasi kelionių organizatorių „supakuotas“ atostogas ras naudingų patarimų.

Pirmiausia, kas įkvepia keliones? Sunku į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai. Vieni žmonės, numatę konkrečią atostogų datą, ima ieškoti kelionių idėjų būtent tai datai. Kiti seka aviakompanijų, kelionių agentūrų naujienas ir perka bilietus pasitaikius patraukliai akcijai. Ir vienu, ir kitu atveju apsispręsti dėl kelionės datos reiktų likus 5-6 mėnesiams iki išvykos, jei kelionę planuosite savarankiškai. Kuo tolimesnis kraštas, skirtingesnė kultūra, tuo anksčiau reiktų apsispręsti ir pasirinkti kelionės datą. Pagrindiniai uždaviniai pradiniame kelionės planavimo etape:

  • Įsitikinkite, kad pasirinktu metu toje šalyje ar šalyse sezonas bus tinkamas kelionėms. Dėl skirtingo klimato ar turizmo sezono įkarščio gali tekti šiek tiek pakoreguoti kelionės datą.
  • Pradėkite ieškoti skrydžio bilietų.
  • Pradėkite ieškoti informacijos apie tą šalį. Daugybė naudingos informacijos yra internete, tačiau jei planuojate kelionėje praleisti daugiau nei savaitę, verta įsigyti kelionės knygą apie pasirinktą šalį. Knygą galima pasiskolinti, įsigyti knygyne ar užsisakyti internetu.
  • Susidarykite preliminarų kelionės maršrutą. Atkreipkite dėmesį į susisiekimo galimybes tarp pageidaujamų aplankyti taškų, pasidomėkite lankytinomis vietomis aplinkinėse šalyse. Pasiklauskite tą šalį jau aplankiusių draugų patarimų.
  • Apsispręskite, su kuo keliausite. Keliauti su grupele draugų gali būti tikrai smagu, tačiau prieš siūlydami draugams tokią galimybę, apgalvokite, ar tikrai sutampa jūsų poreikiai ir pomėgiai. Kuo didesnė žmonių grupė keliauja, tuo daugiau skirtingų poreikių išryškėja. Neverta aukoti savo atostogų vardan kitų poreikių tenkinimo. Tačiau tolerancija ir gebėjimas suderinti bei gerbti vienas kito lūkesčius – neįkainojama vertybė kelionės metu, nesvarbu, ar keliautumėte dviese, ar visas būrys.
  • Įsigykite skrydžio bilietus.
  • Pradėkite rūpintis sveikata. Pasidomėkite, ar vykstant į pasirinktą šalį reikalingi skiepai ir kokie. Kai kurių skiepų įsisavinimui reikia pusės metų, tad nedelskite.

Taigi, jau turite kelionės bilietus ir nekantriai laukiate kelionės pradžios, svajojate apie būsimas atostogas. Tačiau vien svajoti neužtenka, reikia tęsti kelionės planavimo darbus. Svarbiausi darbai, kuriuos reiktų padaryti iki kelionės likus 2-4 mėnesiams:

  • Susidarykite tikslesnį kelionės maršrutą, pasirinkite norimas aplankyti vietas, numatykite alternatyvas. Jei keliaujate keliese, galite pasiskirstyti, kuris kelionės draugas už kurį etapą bus atsakingas. Taip visa atsakomybė už kelionės nesklandumus neteks vienam žmogui. O juk kelionėse beveik niekada nevyksta viskas sklandžiai...
  • Jei reikia, įsigykite vidinių skrydžių ar traukinių bilietus ketinamoje aplankyti šalyje. Jei atstumai nedideli, sudarydami kelionės maršrutą numatykite, kokiomis susisiekimo priemonėmis galėsite patekti iš vieno taško į kitą, pasidomėkite, kiek tai kainuos. Bilietus galima bus įsigyti ir vietoje.
  • Priklausomai nuo pasirinktos šalies ir keliavimo stiliaus, rezervuokite nakvynę. Mažiau išsivysčiusiose ir sąlyginai pigesnėse šalyse gali būti pigiau nakvynės ieškotis vietoje, nei rezervuojant iš anksto internetu. Tačiau pasidomėkite, ar toje šalyje nebūna sunkumų su nakvynės paieška. Jei sezono metu vykstate į Europos šalis, dažniausiai apsimoka iš anksto rezervuoti viešbučius ar kitas nakvynės vietas: pirma, gausite geresnę kainą, antra, būsite tikras, kad neteks beprasmiškai klaidžioti ieškant, kur prisiglausti. Jei ketinate apsistoti kempinge, susiraskite informaciją, kur tų kempingų ieškoti. Jei planuojate nakvynę pas svetingumo klubo narius, susisiekite ir suderinkite datas.
  • Sudarykite kelionės biudžetą. Įvertinkite, kiek kainuos nakvynė, transporto išlaidos, bilietai į lankytinus objektus, maistas. Pridėkite išlaidas suvenyrams/lauktuvėms bei nenumatytiems atvejams.
  • Suderinkite atostogų datą su darbdaviu.
  • Toliau rūpinkitės sveikata. Nepamirškite antro/trečio skiepo datos, profilaktiškai apsilankykite pas odontologą.
  • Įsitikinkite, kad turite visus reikiamus kelionės dokumentus: galiojantį pasą (kai kurios valstybės reikalauja, kad asmens dokumentai galiotų 6 mėnesiai po planuojamo išvykimo iš šalies), reikiamas vizas.
  • Susidarykite svarbiausių kelionės daiktų sąrašą ir nuspręskite, ką reikia įsigyti, įvertinkite turimų daiktų būklę. Pagalvokite apie kuprinę/lagaminą, miegmaišį, rūbus, avalynę bei kitus kelionės reikmenis.

Kelionės data vis artėja. Jei laiku atlikote visus išvardytus darbus, panikuoti nereikia. Likus maždaug 2-4 savaitėms iki planuojamos išvykos pats metas sudėlioti taškelius ant „i“:

  • Peržiūrėkite galutinį kelionės maršrutą, susirinkite trūkstamą informaciją, jei yra būtinybė, rezervuokite transporto bilietus/nakvynę (jei to dar nepadarėte).
  • Sudarykite detalų būtiniausių kelionės daiktų sąrašą. Įsigykite trūkstamus daiktus likus ne mažiau nei savaitei iki planuojamo išvykimo. Naujai įsigytus daiktus išbandykite prieš kelionę, kad jos metu daiktų kokybė nepateiktų nemalonių staigmenų.
  • Pasirūpinkite kelionės draudimu. Jei turite kreditinę kortelę, įsitikinkite, kad jos teikiamas kelionės draudimas atitinka jūsų lūkesčius ir galioja ketinamoje aplankyti šalyje.
  • Įteikite atostogų prašymą darbdaviui bei suplanuokite darbų perdavimą, paskirkite atsakingus asmenis, kurie rūpinsis jūsų darbine sritimi kol jūsų nebus.
  • Pasirūpinkite namų priežiūra. Prieš išvykdami į ilgalaikę kelionę paprašykite draugų ar giminių, kad prižiūrėtų jūsų būstą, augintinius, palaistytų gėles.
  • Nukopijuokite, nuskanuokite ar nufotografuokite savo asmens dokumentus. Tai gali pagelbėti kelionės metu pametus ar praradus juos.

Iki kelionės liko vos savaitė, o darbų, kaip tyčia prisikaupė tiek, kad tikrai nėra laiko planuoti kelionės maršrutą ar pirkti kelionės reikmenis. Gerai, kad visa tai jau padaryta! Liko keletas svarbių, bet nesudėtingų darbelių:

  • Užbaikite pradėtus darbus bei projektus, o tęstinius darbus perduokite kolegoms. Kuo mažiau nebaigtų darbų paliksite, tuo mažiau pasimetusių kolegų skambučių sulauksite kelionės metu.
  • Informuokite kolegas, partnerius, klientus apie savo išvyką ir pristatykite už jūsų darbus atsakingus asmenis.
  • Pradėkite krauti kuprinę/lagaminą, imkite tik būtiniausius daiktus.
  • Pasidomėkite orų prognoze. Kadangi laiko iki kelionės jau nebe daug, prognozė gali būti pakankamai tiksli. Pagal ją galite pakoreguoti planuojamą aprangą.
  • Išsikeiskite pinigų. Žinoma, ne visų šalių valiutomis Lietuvoje yra prekiaujama, tačiau turėti smulkiųjų pinigų bent pačiai pradžiai visuomet yra naudinga.
  • Pasidomėkite, ar jūsų mobiliojo ryšio tiekėjas jums teikia tarptautinių pokalbių paslaugą, užsakykite ją, jei tai dar nepadaryta.
  • Įkraukite mobiliojo telefono bei fotoaparato baterijas. Tą geriausia padaryti likus parai iki išvykos.
  • Paskutinę dieną prieš kelionę pasirūpinkite būstu: išneškite šiukšles, peržiūrėkite šaldytuvo turinį (nepalikite produktų, kurie suges per jūsų kelionės laikotarpį), sumažinkite šildymą, išjunkite vandenį, dujas, nuimkite nuo palangės gėles ir pastatykite jas atokiau nuo saulės (saulėkaitoje jos greičiau išdžius).
  • Pasirūpinkite, kas jus nuveš iki oro uosto ar kitos išvykimo vietos. Paprašykite draugų arba išsikvieskite taksi.
  • Užrakinkite būstą, o raktus palikite patikimiems draugams ar giminaičiams.

 

 

Susiję pasiūlymai

Gedimino pr. 16/ Vilniaus g. 10, Vilnius, Vilnius
Totorių g. 1 / Gedimino pr. 10, Vilnius
Daugiau pasiūlymų »