„Namas ant ratų“: privalumai ir trūkumai

2017-01-28

Autorius: Kelioniumanija.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Aktyvios pramogos kelionės 16

           „Namas ant ratų“, arba kemperis, yra puikus būdas keliauti – vykti į savarankiškai suorganizuotas pažintines, poilsines keliones, o taip pat ir į įvairius muzikos festivalius ar kitokius renginius. Lietuvos keliautojų tarpe kemperių turizmas dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tuo tarpu vokiečiai, olandai, skandinavai yra laikomi užkietėjusiais tokio poilsio gerbėjais.

 

Pagrindinis privalumas – stogas visada virš galvos

Kelionės metu nemažą dalį biudžeto sudaro išlaidos nakvynei. Be to, keliaujant vasaros sezono metu viešbučius patartina rezervuotis gerokai iš anksto. Kemperis patogus tuo, jog išlaidos nakvynei tampa minimalios: nereikia mokėti už viešbučio kambario nuomą. Pakanka susirasti kempingą, kuriame apsistosite. Blogiausiu atveju galima sustoti bet kurioje vietoje pakeliui.

Kemperis yra ypatingai patogus atokiose vietovėse, kur sunku rasti nakvynę, o palapinę statytis ne visai palankios oro sąlygos. Atvykus tik su automobiliu ir palapine į naują vietą kiekvieną kartą reikia įsikurti iš naujo: pastatyti palapinę, pripūsti oro čiužinius, išsikrauti/susikrauti visus reikalingus rakandus.

Visi patogumai – lovos, dušas, tualetas, virtuvė – yra kemperyje, tad belieka tik susidėti kelionės daiktus ir suplanuoti kelionės maršrutą. Tokiu automobiliu patogu vežtis net ir didelius daiktus, tokius, kaip dviračiai, meškerės ar guminė valtis.

Svarbus kelionės kemperiu privalumas, skirtingai nuo kelionės autobusu, yra galimybė rinktis, su kuo keliausite. Paprastai kemperiuose būna 4-7 miegamosios vietos. Kuo mažesnė kompanija, tuo lengviau suderinti kelionės dalyvių prioritetus ir poreikius. Juk atostogos – metas, kai norite atsipalaiduoti ir negalvoti apie nemalonius bendrakeleivius.

Kemperis yra geras pasirinkimas atostogaujant su mažais vaikais, kuriuos kelionė įprastu automobiliu labai išvargina. Kelionė kemperiu yra itin patraukli taupantiems, kadangi galima nemažai sutaupyti patiems gaminant maistą.

Važiuojant kemperiu galima laisvai pasirinkti kelionės maršrutą, užsukti tik į tas vietas, kurias norite aplankyti, ir užtrukti ten tiek, kiek pageidaujate.

Patogu tai, jog kemperio vairavimui nebūtina turėti papildomų vairavimo įgūdžių. Vairuoti šią transporto priemonę gali asmuo, turintis B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.


Kelionės kemperiu trūkumai

Nepaisant daugybės privalumų, keliavimas kemperiu turi ir tam tikrų trūkumų. Keliaujant šia transporto priemone labai svarbu pasirinkti gerą kompaniją. Išsiruošus į savaitės ar dviejų kelią, neišvengiamai kyla nesklandumų, nesutarimų, atsiranda trintis – juk tenka dalintis viena nedidele erdve. Idealu, jei bendrakeleivių pomėgiai ir interesai sutampa, tuomet ir konfliktai lengviau išsprendžiami.

Planuojant maršrutą reiktų pasidomėti, ar visais numatytais keliais leidžiama vykti kemperiais. Kai kuriais sudėtingesniais keliais, ypač kalnuose, kemperiams važiuoti yra uždrausta. Be to, kai kuriose šalyse kemperiai priskiriami kitai klasei nei įprasti lengvieji automobiliai, tad ir kelių, tiltų, tunelių ar keltų mokesčiai čia gali būti didesni.

Kaip jau buvo minėta, kemperis yra puikus dalykas keliaujant po gamtą, tačiau apsilankymas didesniuose miestuose gali būti sudėtingas arba iš viso neįmanomas, kadangi kai kuriuose Europos miestuose draudžiama parkuoti kemperius. Tokiu atveju reikėtų pasidomėti galimybe automobilį palikti miesto prieigose, o į centrą vykti visuomeniniu transportu.

Nors leistinas kemperio greitis yra toks pats kaip ir lengvojo automobilio, tačiau ši transporto priemonė yra palyginti lėtesnė, be to, mažiau manevringesnė. Dėl to keliuose, kurių apkrovimas yra didelis, kemperių vairuotojai nėra labai mėgstami.

Keliaujant kemperiu kuro sąnaudos yra paprastai didesnės, negu vykstant įprastu lengvuoju automobiliu. Be to, apsistoti kempinge paprastai yra brangiau, negu, pavyzdžiui, pasistatyti palapinę.

Pageidaujantiems šiek tiek daugiau manevringumo ir galimybės apsilankyti didesniuose miestuose viena iš alternatyvų galėtų būti ne savaeigis kemperis, o namelis-autopriekaba, kuri kabinama prie įprasto automobilio. Tačiau tokioje autopriekaboje, kuri turi praktiškai tokius pačius patogumus kaip ir kemperiai, žmones vežti draudžiama. Pagrindinis autopriekabos privalumas – galimybė ją palikti kempinge ir automobiliu patogiai važinėti po apylinkes, kas yra neįmanoma važiuojant su kemperiu.


Kemperio nuoma

Lietuvoje yra keliolika įmonių, nuomojančių kemperius. Paprastai jos kelia tam tikrus reikalavimus nuomininkams. Keletas iš pagrindinių kemperio nuomos sąlygų:

  • Išnuomoto automobilio vairuotojas turėtų turėti ne mažesnį nei trejų metų vairavimo stažą ir būti ne jaunesnis kaip 21 metų. Kai kurios nuomos įmonės reikalauja, kad vairuotojui būtų sukakę 25 metai.
  • Automobilio nuomos mokestis paprastai sumokamas prieš kelionę.
  • Kemperio nuomininkas turi sumokėti franšizės mokestį / užstatą, kuris grąžinamas, jei po kelionės automobilis perduodamas tvarkingas ir švarus. Paprastai šis užstatas būna lygus 800-1500 Lt sumai.

Kemperio nuomos kainos priklauso nuo sezono, nuomos periodo, miegamųjų vietų skaičiaus ir kemperio modelio. Pigiausia šias transporto priemones nuomotis yra nuo spalio iki balandžio pradžios (apie 220-300 Lt/parą). Brangiausias metas yra sezono įkarštis, t.y. liepos ir rugpjūčio mėnesiai (320-400 Lt/parą).


Kada ir kur keliauti kemperiu?

Geriausias metas keliauti į Skandinavijos šalis – Norvegiją, Švediją, Suomiją – yra vasaros mėnesiai, kadangi kitu metu čia gali būti vėsoka.

Palankiausias metas vykti į pietinę Europą – pavasaris (balandžio, gegužės mėnesiai) bei ruduo (rugsėjo, spalio mėnesiai). Tuo metu nevargins vasaros karščiai, o ir paslaugų kainos yra žemesnės dėl mažesnio poilsiautojų srauto.

Europos kempinguose nakvynė kainuoja nuo 10 iki 40 EUR. Pagrindiniai apsistojimo kempinge privalumai apima čia teikiamus patogumus – prisijungimą prie elektros lizdo, skalbyklos, interneto paslaugas. Šalyse, kur kempingų turizmas yra gerai išvystytas, kempinguose siūlomos įvairiausios paslaugos ir pramogos: baseinai, teniso kortai, golfo aikštynai, žvejyba, jodinėjimas ir pan.

Labai taupant galima apsistoti ir specialiose nakvynės aikštelėse, kartais net ir visai nemokamai.

 
 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »