Patarimai keliaujantiems automobiliu

2017-01-26

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelioniumanija.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Aktyvios pramogos keliavimas 10

Atėjus pavasariui vis daugiau žmonių nori kur nors ištrūkti savaitgaliui, o nemažai keliautojų vis dažniau renkasi ir ilgas atostogas savarankiškai keliaujant automobiliu. Jei ir jūs planuojate kelionę automobiliu, bus pravartu pasinaudoti šiais patarimais ir atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus.

  • Automobilio paruošimas ir vairavimas užsienyje

Prieš kelionę į užsienį pasirūpinkite, kad jūsų automobilis būtų techniškai tvarkingas. Svarbu, kad bagažinėje tilptų ne tik bagažas, bet ir pripūstas oro atsarginis automobilio ratas, avarinis ženklas, gesintuvas. utomobilio vaistinėlėje – visos būtinos medicininės priemonės ir vaistai.

Būtinai patikrinkite savo automobilį autoservise – nuodugniai patikrinus automobilį, pašalinus net ir menkiausius gedimus – tikrai galima tikėtis, jog nemalonūs netikėtumai nesugadins jums kelionės. Vertėtų žinoti, kad visose ES šalyse reikalaujama segėti saugos diržus sėdint ir automobilio priekyje, ir gale.

Didžiuosiuose Europos miestuose eismas labai intensyvus, yra parkavimo problemų, todėl geriau palikti automobilį viešbučio aikštelėje ir po miesto centrą pasivaikščioti pėsčiomis ar važinėti visuomeniniu transportu.

Važiuojant ir kalbant mobiliu telefonu avarijos rizika išauga penkis kartus, todėl tai yra uždrausta ES šalyse. Tik kai kurios šalys toleruoja laisvų rankų įrangą.

  • Kelionės dokumentai

Prieš vykstant į kelionę būtina pasitikrinti paso galiojimo laiką. Pasas, kurio galiojimo laikas baigėsi kelionės metu, bus laikomas negaliojančiu. Dauguma valstybių reikalauja, kad keliautojo pasas galiotų dar mažiausiai 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Norint vykti į užsienį su vaiku jam tėvų prašymu išduodamas Lietuvos Respublikos pasas. Jei vaikas keliauja su vienu iš tėvų, turi būti antrojo iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija.

  • Maršrutas

Kokį maršrutą pasirinkti priklauso nuo pomėgių, vairavimo įgūdžių, laiko ir finansinių galimybių. Jei leidžiatės į kelionę pirmą kartą – pakaks nuvažiuoti iki Slovakijos ir Čekijos.

Puikiausiai laiką praleisite ir kaimyninėse šalyse – Lenkijoje ar Latvijoje, kurios puikiai tiks ir savaitgalio išvykai. Latvijos ir Estijos įžymybės taip pat puikiai papildys kelionę į Suomiją.

Labiau patyrusiems – Skandinavijos, Beneliukso šalys, Kroatija. Prancūzija, Ispanija, Portugalija skirtos turintiems daugiau laiko.

Kur bevažiuotumėte maršrutą būtina sudaryti prieš kelionę. Labai svarbu realiai įvertinti savo jėgas, kad po varginančių kelionių neprireiktų papildomų atostogų grįžus namo.

  • Informacija apie lankytinas vietas

Prieš vykstant į šalį geriau iš anksto pasidomėti apie pasirinktos šalies lankytinas įžymybes, atrakcionų, muziejų darbo laiką. Ir netgi prieš kelionę pagalvoti kurias įžymybes lankysite. Nes neįmanoma per keletą dienų apžiūrėti nei visų Prancūzijos pilių, nei visų Norvegijos fjordų.

  • Nakvynės

Kur nakvosite sprendžiate žinodami savo finansines galimybes. Būtina sąlyga užsisakant viešbutį – automobilių stovėjimo aikštelė šalia viešbučio, o jei vykstate brangiu automobiliu, geriau jį palikti saugojamoje aikštelėje. Patartina nakvynes viešbučiuose užsisakyti iš anksto, o jei nakvosite kempinguose – įsigyti jų adresus.

Nakvynės kempinguose pigiausios, bet tikrai ne prasčiausios. Norintiems nebrangiai ir romantiškai stovyklauti kempingai Europoje siūlo savo paslaugas. Vienuose įrengtos tik stovyklavietės palapinėms su elektros prisijungimu ir sanitarinės paslaugos, kituose yra ne tik vietos palapinėms ir stovyklavimo nameliams, bet ir 3-7 vietų nameliai su patogumais ar be jų.

Kempingo teritorijoje rasite ir moderniai įrengtas sanitarines patalpas, virtuves, skalbyklas, džiovyklas, parduotuvėles, kavinukes, teniso kortus, baseinus, vaikų žaidimo aikšteles. Viską, ko reikia, rasite neišėję iš kempingo teritorijos. Įvairios paslaugos suteikiamos už papildomą mokestį. O kainos keičiasi priklausomai nuo kempingo lygio ir sezono.

  • Kelionės draudimas

Vykstant į kelionę privalu apsidrausti nuo ligų ir nelaimingų atsitikimų, kad būtų garantuota būtinoji medicininė pagalba užsienyje. Automobilio civilinės atsakomybės draudimas vykstant į užsienį yra privalomas.

  • Kuro kainos

Ruošiantis į kelionę automobiliu tiesiog būtina pasidomėti degalų kainomis šalyse, į kurias ir per kurias vykstate. Žinant kuriose šalyse kuras pigesnis galima sutaupyti.

  • Kelių mokesčiai

Europoje beveik visose šalyse yra mokamų kelių. Mokama už važiavimą greitkeliais, tuneliais. Norint sutaupyti, galima rinktis važiavimą nemokamais šalutiniai keliais. Nors pamatysite tikrąjį krašto grožį, laiko tikrai nesutaupysite, nes vietiniais keliais judama daug lėčiau, ypač jei vietovė kalnuota.

O važiuodami į Austriją, Čekiją, Slovakiją, Šveicariją ir Vengriją jau pasienyje privalėsite nusipirkti kelių mokesčio lipduką ir saugoti jį visos kelionės po šalį metu.

Nemokamai galite keliauti Lenkijos, Vokietijos, Beneliukso, Danijos, Latvijos, Estijos, Skandinavijos keliais.

  • Pinigai

Vykstant į kelionę patartina dalį pinigų turėti grynaisiais, dalį kreditinėmis kortelėmis. Geriau turėti kelias mokėjimo korteles, jei kartais viena kortele būtų neįmanoma pasinaudoti.

Naudojantis bankų mokėjimo kortelėmis užsienyje nebus problemų atsiskaityti ar pasiimti pinigų iš bankomato, tačiau keliaujant per Lenkiją, Vengriją, Slovakiją, Čekiją patartina turėti grynųjų vietine valiuta.

Eurais galima atsiskaityti daugelyje ES šalių, tačiau ne visose, tad svarbu tuo pasidomėti iš anksto.

  • Atsargumas

Visur būtina saugotis kišenvagių. Būkite budresni masinio susibūrimo vietose, prie turistinių objektų, visuomeniniame transporte. Pasirūpinkite dokumentų ir pinigų saugumu. Atsitikus nelaimei skambinkite – 112 – bendru skubios pagalbos numeriu Europos šalyse. Dingus asmens dokumentams, būtina informuoti ne tik policiją, bet ir artimiausią Lietuvos ambasadą ar konsulatą.

 
Informacija parengta pagal www.las.lt 
Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelioniumanija.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

Susiję pasiūlymai

Šv. Jokūbo g. 9, LT-66118, Druskininkai
Žvejų g. 27, Klaipėda, Klaipėda
Herkaus Manto, Klaipeda, Klaipėda
Daugiau pasiūlymų »