Kelionės vaistinėlė

2017-01-28

Autorius: Kelioniumanija.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Aktyvios pramogos kelionės 15

 

Norint kelionės metu išsaugoti puikią nuotaiką ir savijautą, o visą dėmesį sukaupti į naujus įspūdžius, prieš išvykstant reikėtų pasirūpinti kelionės vaistinėle ir sveikata. Net ir gražiausi kalnai bei miestai nublanks, jei atostogų metu skaudės dantį, pakils temperatūra, ar atsiras nuospaudų. Kaskart renkantis svarbiausias sveikatos apsaugos priemones, reikia atsižvelgti į kelionės pobūdį, lankomas šalis bei savo sveikatos būklę.

 

Kelionėje reikalingi vaistai

Pakuojant kelionės lagaminą ar kuprinę stengiamės pasiimti tik būtiniausius daiktus. Į būtiniausių daiktų sąrašą turėtų patekti ir iš anksto sukomplektuota kelionės vaistinėlė. Be abejo, sunegalavus kelionės metu vaistų visuomet galima nusipirkti lankomoje šalyje, tačiau reiktų nepamiršti, kad skirtingose šalyse skiriasi vaistų pardavimo tvarka, o išsiruošus į atokesnes vietoves ar „laukinę gamtą“ vaistinė gali būti visai ne pakeliui.

Vaistai nuo skausmo. Kelionės metu nuovargis arba karštis gali sukelti galvos skausmą. Nuo ilgo ir nepatogaus sėdėjimo autobuse, traukinyje ar lėktuve gali pradėti skaudėti kojas, nugaros raumenis, ar pečių juostą.

Vaistai nuo temperatūros. Temperatūra gali pakilti ne tik peršalus, bet ir keliaujant vasaros metu nuo žarnyno infekcijos, ūminio apsinuodijimo ar perkaitimo saulėje.

Pagalba kojoms. Kelionės metu tenka vaikščioti daugiau nei įprastai. Dėl to gali pradėti skaudėti kojas, jos kartais tampa labai sunkios. Tuomet galima būtų naudoti įvairius tepalus. Reiktų nepamiršti gydomųjų pleistrų, kurie pagelbės pritrynus nuospaudas ar pūsles.

Vaistai nuo peršalimo. Kelionių metu, ypač šaltuoju metų laiku, pasikeitus temperatūrai ir klimatui, galima nesunkiai persišaldyti. Tokiu atveju pravers vaistai nuo gerklės skausmo, slogos ar malšinantys kosulį. 
Vaistai nuo virškinamojo trakto sutrikimų. Ilgai valgant tik sausą maistą, leidžiantis į ilgas keliones autobusu, lankantis egzotiškose šalyse gali sutrikti virškinimas.

Preparatai nuo vabzdžių įkandimų. Vabzdžių įkandimų galima išvengti tinkamai apsirengus ir naudojant vabzdžius atbaidančius preparatus. Jei vis dėlto nepavyktų išvengti patinimą bei niežulį sukeliančių įkandimų, patartina turėti specialaus tepalo, kuris mažintų diskomfortą.

Antialerginiai vaistai. Visuose pasaulio kampeliuose galima susidurti su įvairiausiais alergenais. Reiktų atsižvelgti į tai, koks sezonas bus lankomoje šalyje jūsų kelionės metu.

Apsauga nuo saulės. Specialus kremas ar balzamas nuo saulės reikalingas ne tik vykstant į paplūdimį, bet ir į bet kokius karštus kraštus. Nuo saulės patartina saugoti veidą ir slidinėjant kalnuose.

Individualūs vaistai. Svarbu nepamiršti vaistų nuo ligų, kuriomis sergama išvykstant. Sergant lėtinėmis ligomis prieš išvykstant į kelionę pravartu pasikonsultuoti su gydytoju.

Vaistus geriausia laikyti šilumai ir saulės spinduliams atsparioje pakuotėje. Esant karštam klimatui farmacijos produktų galiojimo laikas gali sutrumpėti. Taip pat patartina išsaugoti originalias vaistų pakuotes – taip kils mažiau klausimų muitinėje.

 

Į ką atkreipti dėmesį teminių kelionių metu

Specialių atsargos priemonių tenka imtis priklausomai nuo to, kokias atostogas renkatės.

Paplūdimio atostogos. Pasiilgę saulės glamonių keliaujame į „šiltuosius kraštus“, tačiau pirmas dalykas, kuo būtina pasirūpinti prieš mėgaujantis saulės voniomis, yra apsauga nuo saulės. Įdegis bus tolygus ir gražus naudojant pagal odos tipą ir klimato juostą parinktą apsauginį kremą nuo saulės. Lūpų apsaugai, taip pat vasaros sezono pradžiai reiktų rinktis didesnį apsaugos nuo saulės faktorių (SPF). Taip pat didesnis SPF rekomenduojamas esant arčiau pusiaujo. Jei, nepaisant visų apsaugos priemonių, jūsų oda yra labai jautri saulei, patartina pasiimti specialaus balzamo, skirto nudegimams nuo saulės gydyti.

Nardymas. Vis daugiau žmonių atranda nardymo malonumą, tačiau  ne visi tinkamai susipažįsta su pavojais, tykančiais povandeninėje aplinkoje. Padidėjęs slėgis panėrus po vandeniu gali sukelti neigiamą poveikį organizmui. Kuo giliau pasineriame, tuo didesnis slėgis tenka mūsų organizmui. Galima ausų, sinusų, plaučių barotrauma, t.y. audinių pažeidimas, kurį sukelia organizmo nesugebėjimas laiku suvienodinti slėgio dujas. Taip pat žinotina, kad panardžius turėtų praeiti bent 12, o geriausia – 18 valandų, iki skrydžio lėktuvu.

Slidinėjimas. Kadangi kalnuose kelių kilometrų aukštyje, kur įrengtos slidinėjimo trasos, oras yra gerokai retesnis, dažnai kenčiama nuo vadinamosios kalnų ligos, kuri pasireiškia galvos skausmu ar svaigimu. Apsaugai nuo saulės ir šalčio reiktų pasirūpinti specialiu kremu, o taip pat apsauginiu lūpų balzamu. Slidinėjant kojoms tenka neįprastas krūvis, tad vakare pravers atpalaiduojantis, skausmą mažinantis tepalas ar gelis.

Žygiai žiemą. Žygis šaltuoju metų laiku arba atšiauriose vietovėse gali būti puikus ištvermės išbandymas ir palikti neišdildomus įspūdžius, tačiau tam būtina pasiruošti iš anksto. Be abejo, svarbu pasirūpinti tinkama avalyne ir rūbais, tačiau taip pat reikėtų nepamiršti vaistų nuo peršalimo bei odos nuožvarbų. Kur kas pavojingesnis odos pažeidimas yra nušalimas.

Kelionės į mažiau civilizuotas šalis. Keliaujant į tokias šalis visų pirma būtina pasidomėti, kokie skiepai yra privalomi keliaujant į šią šalį. Ši informacija pateikiama Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje bei Pasaulio sveikatos organizacijos tinklapyje. Skiepais nuo tokių pavojingų ligų, kaip hepatitai A ir B, difterija ar vidurių šiltinė būtina pasirūpinti iš anksto. Nors šie skiepai nėra pigūs, tačiau jų poveikis išlieka ne vienerius metus.

Ilgalaikės kelionės. Prieš leidžiantis į ilgalaikę kelionę, ypač truksiančią kelis mėnesius ar daugiau, pravartu apsilankyti pas odontologą. Prieš ilgesnę kelionę naudinga vartoti imunitetą stiprinančius vaistus, vitaminus.

 

 

Susiję pasiūlymai

Daugiau pasiūlymų »