Patarimai plaukiantiems baidarėmis

2017-01-27

Autorius: Astra Petkūnaitė | KelioniuManija.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Aktyvios pramogos baidarių nuoma 14

           Kai vasaros šiluma užplūsta mūsų šalį, miškai, ežerai ir upės tiesiog skamba nuo stovyklautojų ar irkluotojų. Jei jūs irgi ruošiatės prisijungti prie aktyvaus vasaros laisvalaikio mėgėjų ir jau matuojatės baidarę, štai keletas patarimų. Jie ypatingai pravers, jei plaukiate pirmą kartą.

 

Avalynė. Gali tekti bristi upeliu, nešti baidarę per seklumas ar medžių išvartas, pasirūpinkite patogia ir tvirta avalyne. Geriausia - neperšlampančia, gumine. Venkite tokių šlepečių, kurios lengvai nukrenta nuo kojos.

Galvos apdangalas. Net jei dieną akinamai nešvies saulė, pasiimkite kepurę ar skarelę galvai. Ji ne tik apsaugos nuo galimo perkaitimo, bet ir neleis, plaukiant miškų upeliukais, į plaukus įsivelti šiukšlėms ar kokiems nepageidaujamiems gyviams.

Kremas nuo saulės. Visi žinome, kad saulė itin „ima“ ant vandens, tad pasirūpinkite stipriu apsauginiu kremu ir didelį dėmesį skirkite vietoms, kurių nudegti nenorėtumėte, pvz., akinių rėmelių kontūrai.

Telefonas ir fotoaparatas. Didžiausia dilema iškyla tada, kai prie technologijų pripratę keliautojai ieško, kur saugiai padėti telefoną ir/ar fotoaparatą, kad plaukimo metu jis nesušlaptų, bet būtų ir po ranka. Išeitis – paimkime pusės litro talpos stiklainį, įdėkite į jį telefoną, fotoaparatą (ar dar kokią smulkmeną, užsukite ir tiesiog pasidėkite ant baidarės dugno. Net baidarei apsivertus, į stiklainio vidų vandens nepateks. Taip pat galėsime matyti ir girdėti, kai jums skambins draugai, ar greitai išsiimti „muilinę“ įdomiam kadrui nufotografuoti.

Daiktai. Jei pasiseka, į stovyklavietę daiktus nuveža kelionės organizatoriai ar baidarių nuomotojai, tačiau dažnai būna, kad daiktus tenka pasiimti su savimi. Kad vakare iš kuprinės išsitrauktumėte sausus miegmaišį ir drabužius, kiekvieną kuprinę ar krepšį įdėkite į storus ir tvirtus šiukšlių maišus. Patartina net į keletą. Tuomet, net ir baidarei apvirtus, daiktai nebus permirkę kiaurai. Kad būtų dar saugiau, svarbiausius daiktus kuprinėje taip pat įvyniokite į maišelius.

Pirštinės. Tie, kas jau yra irklavę baidarę, žino, kad didžiausios nuotaikos gadintojas žygyje – nuospaudos ant rankų. Plaukiant baidarėmis, ypač jei nesate pratę prie fisinių darbų, gali praversti storos darbinės pirštinės, kurių vidinė delnų pusė būtų padengta nuo slydimo apsaugančiu paviršiumi. 

Žemėlapis. Visose kelionėse geriausias draugas – žemėlapis. Pasiimkite ežerų/upių/apylinkių, kur plaukiate žemėlapį. Galbūt užklupus liūčiai nuspręsite iki stovyklavietės grįžti sausuma, tad žemėlapis padėtų bandant paaiškinti baidarių nuomotojams, iš kur jus pasiimti. Pasirūpinkite, kad žemėlapis būtų laminuotas ar saugiai ir sausai įvyniotas. Žinoma, jei rizikuojate pasiimti į baidarę savo išmanųjį telefoną, orientuotis padės GPS. 

Purškalas nuo vabzdžių. Plaukiant baidarėmis ar stovyklaujant, neišvengsite susitikimų su ne itin malonias pasekmes atnešančiais padarais, tad turėkite po ranka purškalą nuo odų/erkių/vabzdžių ir pan.

Lietus. Būti sulytam Lietuvoje turbūt ne naujiena, tačiau baidarių žygyje juk nesinori būti kiaurai šlapiam. Būtinai pasiimkite apsiaustus nuo lietaus. Jei ne baidarėje, tai gal prie laužo vakare jie tikrai pagelbės.

Kad būtų minkščiau miegoti. Daugelis baidarininkų, ypač merginų, su nenoru laukia miego palapinėje, ant kietos žemės ar plono kilimėlio. Jei palapinę įsirengėte gamtoje, netoli ūkininkų laukų, paprašykite jų ar mainais už padėką (pvz., parašytą ant žemės akmenukais), pasiskolinkite šieno. Paklokite jį po palapine ir miegas bus saldus beveik kaip savo lovoje.

Veido priežiūros priemonės. Vienas dalykas, kurį turi merginos, o vaikinai visuomet skolinasi rytais – veido tonikas. Po visos dienos saulės „kankinimų“, po sėdėjimo prie laužo ir miego ant galbūt nepatogios pagalvės, veido tonikas yra tikras išsigelbėjimas. Jį pakeisti galėtų ir drėgnos servetėlės veidui.

 

Autorius: Astra Petkūnaitė | KelioniuManija.lt    http://www.kelioniumanija.lt/ 

 

Susiję pasiūlymai

Vilniaus al. 13, Druskininkai
Naujųjų Gintarų g. 20, Kartena, Kretingos raj., 97342, Klaipėdos aps. 16 km iki Kretingos
Daugiau pasiūlymų »